KAYITLAR  |  DEFTERE YAZ
Gönderen:
Kaplica

Yer:
İstanbul

Tarih:
18 Eylül 2014, Perşembe
10:33

Alıntı Yap: Kaplica

Kaplıca Suyundaki Maddeler ve Mineraller
kaplica-suyundaki-maddelerKaplıca sularının, şifalı olarak adlandırılmasındaki temel nokta içerdiği maddelerdir. Kaplıca sularındaki maddeler kişilerin ilaçsız, doğal yolla tedavi imkanına kavuşmalarını sağlar.
Oluşumu gereği yer altından yüzeye çıkarken, aşındırdığı toprakta bulunan elementleri de bünyesine katan bu sularda ilaç etkisi gösteren yararlı mineraller bulunmaktadır.
Kaplıca suyundaki mineraller, tesislerdeki uzman doktorların tavsiyeleri ile belirli bir sistemde kullanıldığında kişinin sağlığına kavuşmasına, vücut fonksiyonlarının daha sistemli çalışmasına sebebiyet verirler.


Yararlı Mineraller

Sodyum: Vücutta bulunan kandaki ph değerinin korunması ve daimi sıvı pompalanmasını sağlar. Sinir ve kas fonksiyonları için önemlidir.


Potasyum: Mineral ve su dengesini korumaktadır. Tansiyonu dengeler. Sinir sistemi ve kalp kasları için önemlidir.
Kalsiyum: Kemik ve kıkırdak dokuların güçlenmesini sağlar. Vücut ağrılarının daha aza indirir. Yüksek tansiyonu normal seviyeye indirir.
Magnezyum: Enerji verir, yorgunluğu azaltır. Psikolojik etki olarak depresif semptomların azalmasına yardımcı olur.
Alüminyum: Kil minerali olan alüminyum, özellikle çamur kürlerinin kullanıldığı kaplıcalarda bulunur. Onarıcı, arındırıcı ve canlandırıcı etkiye sahiptir.
Sülfür: Kalp hastalıkları ve obezitenin giderilmesinde etkin rol oynayan minerallerdendir.
Bikarbonat: Sindirim sistemindeki rahatsızlıklar için birebirdir.
Hidroarsenat: Karaciğer, safra kesesi taşı, böbrek taşı, mide, bağırsak ağrıları gibi hastalıklara iyi gelir.
Nitrat: Kronik bronşite, üst solunum rahatsızlıklarına faydası vardır.
Sülfat: Stres giderici özelliği vardır. Toksinlerin atılmasını sağlar, sinir sistemi sakinleşir, şişlikler azalır ve kaslar rahatlar.
Florür: Kemiklerin ve dişlerin sağlığı için önem arz eder.
Klorür: İdrar yolları enfeksiyonlarına iyi gelir.
Radon: Radyoaktif bir mineral olup, fizik tedavi uygulamaları için tavsiye edilir.

Daha Fazla Bilgi İçin Sitemize Ulaşabilirsiniz : www.kaplicalar.com.tr


Tatil Home’a Türkiye’nin her yerinden 444 33 98 numaralı çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.
Adres: İncirli Caddesi Alpay İzer Sokak No : 4/1
İncirli, Bakırköy / İstanbul

Çağrı Merkezi: 444 33 98

Telefon: 0212 572 64 65

Fax: 0212 660 69 50
Yukarı Mail: kaplicalar@kaplicalar.com.tr  Web: www.kaplicalar.com.tr/       
 
Gönderen:
Termal Otelleri

Yer:
İstanbul

Tarih:
09 Eylül 2014, Salı
11:29

Alıntı Yap: Termal Otelleri

Termal Otel Konaklama Fiyatları 70 TL’den Başlıyor!

Termal Otel Konaklama FiyatlarıTürkiye’nin zengin kaynak sularının olduğu bölgelere yayılmış olan termal oteller, özellikle sağlık sorunları olan misafirlerine şifa dağıtmayı bir misyon haline getirmiştir. SPA’dan çamur havuzlarına, buhar odası hizmetlerinden masaja kadar zengin donanımlarıyla Türkiye’nin en iyi konaklama seçeneklerini sunarlar. Termal otel fiyatları standart tatil otellerine oranla mevsimsel değişiklik göstermez. Genel olarak 70 TL ile 300 TL arasında şekillenirler.

Termal otellerde gecelik konaklama ücretleri bölgeye ve verilen ekstra hizmetlere göre değişiklik gösterir. Kaplıca tesislerinde yer alan oteller daha ucuz olurken SPA ve Wellness hizmeti verenlerin oda fiyatları pahalı olabilir. Ancak yıl boyu gerçekleşen kampanyalar ile bütçenizi zorlamadan sağlıklı tatil yapmanız mümkün.

Ayrıca Termal otel fiyatları;
Kurban bayramı
Ramazan bayramı
Yılbaşı
Resmi bayramlar

Özel günlerde artış gösterdiği için erken rezervasyon yaptırmanızda yarar var.

Şehir Şehir En İdeal Konaklama!
termal-konaklama-fiyatlariİstanbul
İstanbul kaplıca turizmi açısından gelişmiş bir kent değil. Tek bir tesis ve otel var. Bu nedenle İstanbul termal otel fiyatları 250 ile 350 TL arasında değişiklik gösterir. Tuzla kaplıcalarının yakınında bulunan işletmede lüks sağlık hizmetleri sunulur.
Yalova
Yalova’da altın madalyaya sahip termal bir belde bulunuyor. Osmanlı sultanlarından günümüz insanına kadar her devirde talep gören şifalı suların etrafında açılan Yalova termal otel fiyatları 80 ile 200 TL arasında değişir. Dönemsel uygulanan kampanyalarla daha ucuza tatil yapmanız olasıdır.
Balıkesir
Balıkesir’in sıcak ve soğuk havuzlu, jakuzili ve güzellik merkezi olan termallerinin gecelik fiyatları 100 ile 200 TL arasında değişir. Kaplıca merkezlerinde ise daha az ödeyerek daha uzun süre kalabilirsiniz.
Afyon
Doğal tedavi ve rehabilitasyonu ön planda tutan Afyon termal konaklama yerleri bölgenin yeraltı suları açısından zengin olması sebebiyle rekabet halindedirler. Bundan dolayı yıl boyu kampanyalar düzenlenir. Eğer elinizi çabuk tutarsanız 70 liraya bile konaklayabilirsiniz. En fazla vereceğiniz ücret ise 200 TL civarıdır.
Diğer kentlerimizdeki oda ücretleri de hemen hemen aynıdır. Ancak bizimle iletişime geçerseniz daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.
150 TL’den Başlayan Fiyatlarla Hem SPA Hem De Tatil Fırsatlarından Yararlanın!
Türkiye’deki tesisler SPA ve Wellness hizmetleri de sunuyor. Baştan ayağa yenilenmeniz için cilt bakımından masaja, çamur banyosundan buhar tedavisine kadar dilediğiniz hizmetten yararlanmak için gecelik 150 TL ödemeniz yeterli.
Uzman doktorların özel olarak sizinle ilgilendiği, şikayetlerinize çözüm bulunmaya çalışıldığı bu işletmelerde ayrıca fitness salonlarından, güzellik merkezlerinden ve düzenlenen aktivitelerden yararlanabilirsiniz.


İletişim Bilgileri

Tatil Home’a Türkiye’nin her yerinden 444 33 98 numaralı çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.
Adres: İncirli Caddesi Alpay İzer Sokak No : 4/1
İncirli, Bakırköy / İstanbul
Çağrı Merkezi: 444 33 98
Telefon: 0212 572 64 65
Fax: 0212 660 69 50

Daha ayrıntılı bilgi için sitemizi ziyaret ediniz http://www.termalotelleri.com.tr/
Yukarı Mail: termal@termalotelleri.com.tr  Web: www.termalotelleri.com.tr/       
 
Gönderen:
generalelectricservisplus

Yer:
İstanbul

Tarih:
28 Ağustos 2014, Perşembe
17:48

Alıntı Yap: generalelectricservisplus

General Electric Servisi : Bulaşık hayatınızı kolaylaştırmak ve size zevkli şeyler yapmak için daha fazla zaman verir. General Electric'nin yenilikçi teknolojisi ile,

kirli bulaşıkları yük ve bir düğmeye yapmak zorunda. Hepsi bu kadar. Ve size yemekleri sterilize için Anti-bakteriyel döngüsü gibi özel seçenekleri ile aklın biraz

huzur, gerekecek.

General Electric yıkama ve kurutma son çizgi çamaşır performans ve kullanım kolaylığı da son noktayı sunar. Listenin başında enerji verimliliği ve su tasarrufu ile

General Electric, sadece nazik bir dokunuş ile elbiselerini temiz değil, aynı zamanda büyük için daha fazla yer vermek büyük kapasiteli çamaşır yıkama ve kurutma

ürünlerin yarattığı (ve dolayısıyla daha az!) yükler.

Profesyonel General Electric Servisi için 444 1 797 nolu çağrı merkezlerimizi arayın


General Electric Servisi : Pişirme dökülmeleri, spatters, kaynatın eylemi, damlalar ve damlalar, genellikle dağınık bir süreçtir. pişirme tamamlandığında temizlik

başlar. Neyse ki, General Electric fırınlar temizleme bir çırpıda yapmak için çeşitli özelliklere sahip. Beklenmeyen arıza durumlarında uzman General Electric Yetkili

Servislerimizi arayın.

Hem gaz ve elektrik mevcut, mutfak setüstü fırın boşluğundan bağımsızdır. Onlar mutfak tezgahı ile entegre bir göz için tasarlanmıştır. Bir Ocağın bir tezgah ya da

mutfak adada yerleşik bir duvar fırın veya ısınma çekmecede ya da sadece kendi üzerinde kurulabilir. Mutfağınızda tasarım olanakları neredeyse sınırsız!
Türkiye geneline yayılmış General Electric Servisleri ve eğitimli personeli ile her zaman yanınızda. Bakırköy ve Florya başta olmak üzere tüm İstanbul ilçelerine

hizmet sunmaktayız.

ServisLife Dayanıklı Tüketim Malları Limited Şirketi

General Electric Florya Şube 444 1 797

0212 662 00 42

Adres: Şenlikköy Mahallesi Efeler Sokak No:11 Florya

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz http://www.generalelectricservisplus.com/
Yukarı Mail: servis@generalelectricservisplus.com  Web: www.generalelectricservisplus.com/       
 
Gönderen:
Diyetisyenler

Yer:
İstanbul

Tarih:
21 Ağustos 2014, Perşembe
11:29

Alıntı Yap: Diyetisyenler

Kime Diyetisyen Denir?

DiyetisyenlerBeslenme ve diyetik bölümündeki dört yıllık eğitimi başarıyla tamamlayanlara “Diyetisyen” adı verilir. Aynı zamanda biyokimya,

anatomi, fizyoloji, halk sağlığı ve metobilizma üzerine master da yapabilirler.

Yönetici diyetisyenler, insanların en iyi ve ekonomik yönden beslenebilmesi için gerekli beslenme planlamasını yapar, uygulanmasını denetler.
Tedavi diyetisyeni, hastaların durumuna, sağlık sorunlarına göre verilecek özel diyetleri düzenler ve hastanın bu programlara uymasını sağlar.
Halk sağlığı diyetisyenleri, sağlık merkezlerinde görev alırlar ve halkın sağlıklı beslenmesi için gerekli önerilerde bulunurlar.
İyi Bir Diyetisyen Nasıl Olmalıdır?

Bu meslek biyoloji, biyokimya gibi bilim dallarıyla yakından ilgilidir. Bu nedenle, beslenme ve diyetetik alanında çalışacak kişilerin doğa

bilimlerine meraklı, bu alanda iyi yetişmiş olmaları gerekir. Ayrıca sabırlı ve güler yüzlü olmalıdır. Hastaların verilen programa uymaları

için psikolojik anlamda doktorlarından destek de görmeleri gerekmektedir.

Bireysel Programlar Nasıl Hazırlanır?

DiyetisyenVerilen her program bireysel olarak hazırlanmalıdır. Hastanın dikkat edilmesi gereken kişisel özellikleri şu şekildedir:

Kilo almak mı istiyor yoksa vermek mi istiyor öncelikle kişiye bu sorulmalıdır.
Hastanın kaç yaşında olduğu öğrenilmeli,
Anoreksiya, Nervosa, Bulimia Nervosa, Gece Yeme Sendromu gibi beslenme hastalıkların olup olmadığı tespit edilmeli.
Kişinin hayat tarzına göre program oluşturulmalıdır.
Eskiden diyetisyenlik kavramı halk arasında çok da bilinen bir kavram olmasa da her geçen gün daha popüler hale gelmektedir. İnsanlar beslenme

alışkanlıklarını uzmana başvurarak belirlenmeyi tercih etmektedir.

Okullarda, sosyal hizmet kurumlarında, hastanelerde, kamu ve endüstri kuruluşlarında beslenme uzmanı bulundurma eğilimi oldukça artmıştır.

Özellikle iyi eğitim almış bir diyetisyen olarak yetişirseniz günümüzde iş bulamamanız imkânsızdır.

Diyetisyen seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Hasta olan veya hastalık belirtileri gösteren herkesin, büyük olasılıkla, besin yetersizliğinden kaynaklanan ve doğru beslenmeyle düzelebilecek

sorunu vardır. Bunun için yapılacak en önemli adım iyi ve uzman diyetisyenden yardım almaktır.İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres

Alpay İzer sokak No:4/A İncirli - Bakırköy İstanbul

İletişim

Çağrı Merkezi: 444 30 98
Pbx: 0212 570 60 77
info@webhome.com.tr


Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz http://www.diyetisyenler.com.tr/
Yukarı Mail: diyet@diyetisyenler.com.tr  Web: www.diyetisyenler.com.tr/       
 
Gönderen:
Kapadokyaturlari

Yer:
İstanbul

Tarih:
15 Ağustos 2014, Cuma
10:47

Alıntı Yap: Kapadokyaturlari

Kapadokya Turları İle Doğanın Kalbine Fantastik Bir Yolculuk

Kapadokya Turları; doğa ananın cömert davrandığı topraklarda 3, 4 ve 5 günlük, otobüsle ya da uçakla yapılan gezi programlarını kapsıyor. Gerek

volkanik yeryüzü şekilleri, gerek mağara evleriyle Ürgüp, Göreme, Avanos, peri bacaları ve açık hava müzesiyle bugün tüm dünyada bilinen, yerli

ve yabancı turistlerin akın ettikleri turizm merkezi Kapadokya. Bir kez gelenin de tekrar tekrar ziyaret ettiği mistik bir coğrafya burası.

Kapadokya Turları gezi programı çerçevesinde Kayseri, Erciyes Dağı, Çavuşin, Dervent vadisi, Derinkuyu, Ihlata kanyonu ve en önemlisi peri

bacaları bulunuyor. Anadolu’nun geleneksel lezzetlerinden testi kebabını, ayva dolmasını, çömlek fasulyesini tadacak; sıra gecelerinde

gönlünüzce eğleneceksiniz.Peri Bacaları Diyarından Hediyelik Eşyalar
hediyelik-esya
Kapadokya gibi harika bir alternatif tatil yöresine geldiğinizde bölgenin görsel zenginliğinin yanında kültürel mirasının da farkına

varacaksınız. Kapadokya hediyelik eşya konusunda sizlere pek çok seçenek sunacak.

Bölgenin coğrafini konumunu yansıtan peri bacası, mağara evler şeklindeki biblolar, yöre kadınlarının emekleriyle ördükleri değerli halı ve

kilimler, hemen hemen her yerde görebileceğiniz dükkanlarda ve tezgahlarda bulabileceğiniz ürünler. Ayrıca köy pazarları, otel mağazaları da

evinize dönerken yöreden alabileceğiniz hatıralıkları barındırıyor.

Kapadokya’dan Ne Alınır?

Kapadokya’da alışveriş yaparken seramik, çanak, halı, antikalar, altın ve gümüşler ilginizi çekecek.

Özellikle turistlerin çok yoğun olarak ilgi gösterdikleri bu hediyelikler, oldukça orijinal olup, tamamına yakını el yapımıdır. Bunlar arasında

değerli bir taş da göze çarpmaktadır: Onyx taşı.

Süs eşyası olarak kullanılan onyx, kırmızı, pembe, sarı ve beyaz renklerde olup, taşa şekil verilerek aksesuara dönüştürülür.

Bunların haricinde, toprak yapısı killi ve çamurlu olan yörede, özellikle Avanos, çömlek yapımıyla ünlenmiştir. Eşi benzeri bulunmayan kızıl

çamur ile yapılan testiler dünyada nam salmıştır. Kapadokya’da hediyelik ve de kullanım amaçlı olan çömlek ve testiler sıklıkla satılmaktadır.

Göreme’de ise dokuma atölyelerinde halılar satılıyor. Şarap üretimi konusunda da Türkiye’de önemli merkezlerden biri olarak kabul edilen yörede

Peri Bacaları şeklinde şişeler de yapılmaktadır. Ürgüp, Göreme ve Ortahisar çarşılarında dilediğiniz ürünü bulabileceksiniz.

hediyelik

Kapadokya bebekleri

Minyatür peribacaları

Kabak çekirdeği

Çörekotlu yağlı peynirler

Çökelek

Yoğurt

Buğday, kayısı, badem ve iğde

Çiçek balları

Taş oyma kapı süsleri

İbrikli leğen seti

Güvercin sulukları

Antika silahlar

Biblolar

Cam abajurlar

Denizci fenerleri

Beyaz şarap

Akik lapis

Kehribar taşlarıyla süslü gümüş takılar

Tesbihler

Deve çanları

Taş baskı kalıplar

Havlu
İletişim Formu
tatilhome

www.kapadokyaturlari.com.tr, Tatil Home tarafından hazırlanan bir site olup, tur programları hakkında detaylı bilgi almak ve rezervasyon

yaptırmak için müşteri temsilcilerimizle iletişim kurabilirsiniz.

Adres: Kartaltepe Mh. İncirli Cd. Alpay İzer Sok.No:4 Bakırköy – İstanbul
Rezervasyon Tel: 0212 572 64 65
Çağrı Merkezi: 444 33 98 (08:00 – 20:00)
Fax: 0212 660 69 50
Mail: info@kapadokyaturlari.com.tr

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz http://www.kapadokyaturlari.com.tr/
Yukarı Mail: kapadokya@kapadokyaturlari.com.tr  Web: www.kapadokyaturlari.com.tr/       
 
Toplam Kayıt Sayısı: 89 Toplam Sayfa Sayısı: 18
[««] [«] 1. 2. 3. 4. 5. . . . 16. 17. 18. [»] [»»] 
Cur-Cuna Yaşam ve Eğlence Portalı
Ziyaretçi Defteri